Animasyon Film Müzik

RİO 2

Yazan Harun Can

İlk filmde olduğu gibi yine şarkı sözlerini yazıp, müzik direktörlüğünü üstlendiğim ¨RİO 2¨ sinemalarda… Filmi ayrıca DVD ve Bluray formatında da edinebilirsiniz.

Yeni Rio filminde, ayrıca orijinali Bruno Mars tarafından seslendirilen ¨Roberto¨ isimli karakteri de seslendirdim, şarkılarını söyledim. Benim için, bu senenin en keyifli işlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. RİO projeleri oldukça zor olmalarına rağmen, çok eğlenceli zamanlar geçirmemi sağlıyor… 😉

Bir yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum… Bazı kaynaklarda bu filmin şarkı sözlerini başka bir isim ile birlikte yazmış olduğum yolunda bilgiler dolaşmakta. Birinci ağızdan düzeltmiş olayım. Bahsi geçen isim, filmimizin seslendirme metninin çevirmenidir. Şarkı sözleri üzerinde herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Rio 2 (2014)
Rio 2 poster Rating: 6.4/10 (27,417 votes)
Director: Carlos Saldanha
Writer: Don Rhymer (story), Carlos Saldanha (story), Jenny Bicks (screenplay), Carlos Saldanha (characters), Yoni Brenner (screenplay), Carlos Kotkin (screenplay)
Stars: Jake T. Austin, Carlinhos Brown, Kristin Chenoweth, Jemaine Clement
Runtime: 101 min
Rated: G
Genre: Animation, Adventure, Comedy
Released: 11 Apr 2014
Plot: It's a jungle out there for Blu, Jewel and their three kids after they're hurtled from Rio de Janeiro to the wilds of the Amazon. As Blu tries to fit in, he goes beak-to-beak with the vengeful Nigel, and meets his father-in-law.

Yazar Hakkında

Harun Can

Yorum Yap