Animasyon Dizi

Türkiye’nin İlk Çizgi Dizi Kahramanı: Akıncı

akinci

   Milli Arşiv’de başarılı bir Dijital Arşivleme Uzmanı olarak çalışan Fatih’in, birlikte yaşadığı ailesi ve arkadaşlarının bildiğinden çok daha önemli, gizli bir görevi vardır. Bir teknoloji dehası olan Fatih; kendi tasarladığı kostümü, ekipmanları ve her daim ona yardım eden küçük ekibi ile iyiliği ve adaleti sağlamak üzere, İstanbul’da kötülükler ile savaşır. Adını mucit ve alim El-Cezeri’den alan, kendi tasarladığı yapay zeka Cezeri ile görevden göreve koşan Akıncı’nın eğitmeni ve en büyük destekçisi de yüzyıllar boyunca Akıncı Beylerine hizmet etmiş bir ailenin son üyesi olan Orhan’dır.

   Kötü güç olan Cevdet ve ekibi ile mücadele eden Akıncı, Türkiye’nin ilk çizgi dizi kahramanı. Animasyonları 2D ve 3D teknikler ile tamamen Türkiye’de hazırlanan yerli çizgi dizide, toplam 6 farklı ülkeden 150 sanatçı yer aldı. Akıncı karakterini seslendiren Harun Can, projenin dublaj yönetmenliğini de üstlendi. Yönetmenliğini M. Ammar Gündüz’ün yaptığı projenin müzikleri ise başarılı müzisyen Demir Demirkan’a ait.

    21 Ocak 2023’de atv ve MinikaGo kanallarında vizyona giren  Akıncı, 18 Mart ile ilk sezon finalini yaptı. Yapım ve yayında emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

Yazar Hakkında

Sinem Aygün

1 Yorum

Yorum Yap