Film

Ölmek İçin Zaman Yok – No Time to Die

Ölmek İçin Zaman Yok (özgün adıyla: No Time to Die), Metro-Goldwyn-Mayer ve Eon Productions tarafından yayımlanan yirmi beşinci James Bond filmi. Filmde James Bond rolüyle beşinci kez Daniel Craig yer alırken filmin yönetmenliğini Cary Joji Fukunaga yapmaktadır.

Filmin geliştirilmesi 2016’da başladı. Ölmek İçin Zaman Yok, Universal Pictures tarafından dağıtılan ilk Bond filmi olacak. Spectre 2015’te gösterime girdikten sonra Sony Pictures’ın sözleşmesinin sona ermesinin ardından uluslararası dağıtım haklarını satın aldı. Metro-Goldwyn-Mayer iştiraki United Artists Releasing, dünya çapındaki dijital ve televizyon hakları dahil olmak üzere Kuzey Amerika’nın haklarına sahiptir. Universal ayrıca filmi fiziksel ev medyasında dünya çapında yayınlama hakkına sahiptir.

Danny Boyle, orijinal olarak senaryoyu John Hodge ile yönetip birlikte yazmakla görevliydi. Her ikisi de Ağustos 2018’deki yaratıcı farklılıklar nedeniyle ayrıldı; Fukunaga’nın, bir ay sonra Boyle’nin yerini alacağı ilan edildi. Oyuncu kadrosunun çoğu Nisan 2019’a kadar imza atmıştı. Ana çekimler Bond 25 adı altında Nisan-Ekim 2019 arasında sürdü. Filmin nihai ismi Ağustos 2019’da açıklandı. 250 milyon dolarlık tahmini bütçesiyle şimdiye kadar yapılmış en pahalı filmlerden biridir.

Safin – Rami Malek – Harun Can

Yazar Hakkında

Ayşe Alnar